RSS
2017 / Wassyl na wyspach Tonga

Prezentujemy zdjecia z wyprawy jachtem Wassyl dookoła Świata, tym razem z Królestwa Tonga. Czy faktycznie na zdjęciach można odnaleźć cechy królestwa? Oceńcie sami.

 

Number of images in category: 27
Category Viewed: 4300x
2016 - III rejs z ZUTem na żaglowcu Pogoria

Znów na Pogorii, znów na Śródziemnym - duuuużo zdjęć.

 

Number of images in category: 34
Category Viewed: 4695x
2015-BalticPolonezCup

W tego rocznej XVI edycję Baltic Polonez Cup Race 2015 wzięli udział członkowie naszego Stowarzyszenia. W Grupie ORC Single wystartował jako najmłodszy w całej historii regat Aleksander Wertman zajmując 13 miejsce oraz otrzymując Puchar Liberty Single Handed: dla najmłodszego skippera.

 

Number of images in category: 11
Category Viewed: 2321x
2014 - Rejs SSPŻ na jachcie Urtica

Tym razem na mniejszym jachcie s/y Urtica płynąc z morza Północnego na Bałtyk promowaliśmy Zachodniopomorski Szlak Żeglarski - oto nasze zdjęcia.

 

Number of images in category: 69
Category Viewed: 8329x
2015 - Rozpoczęcie wyprawy Wassylem dookoła Świata
Miło nam poinformować że ... najbardziej oczekiwana przez nas wszystkich wyprawa rozpoczęła się... Najdłuższą drogą, zawijając do portów znajdujących się na wszystkich kontynentach – dookoła świata w piątek 25.IX.2015 wybrała się grupa żeglarzy na jachcie „Wassyl". Wśród załogi znajduje się między innymi były prezes SSPŻ Wojciech Maleika oraz finalistka konkursu z zeszłego roku Natalia Ptasińska. Zobaczcie kilka fotek z pożegnania. Losy wyprawy można śledzić na www.wassyl360.com

 

Number of images in category: 11
Category Viewed: 2151x
2015 - Rejs SSPŻ na Generale Zaruskim

Rejsami po niedźwiedzie mięso określa się ostatni rejs w sezonie. Wielu spośród nas w taki sposób może nazwać ten krótki, ale jakże przyjemny wypad na Zaruskiego - zobaczcie sami.

 

Number of images in category: 48
Category Viewed: 5864x
2015 - II rejs z ZUTem na żaglowcu Pogoria

Znów wracamy na Pogrię, i znów z ZUTem  - studentami i pracownikami, do tego kilka miejsc na rejsie było nagrodą w konkursie. A jak było? - zobaczcie sami.

 

Number of images in category: 61
Category Viewed: 8769x
2014 - Wystawa naszych rejsów

W sobotę 12.07.2014 r. o godzinie 12.00 odbyła się wystawa fotograficzna ze zdjęć wykonanych podczas trzech rejsów edukacyjnych zorganizowanych dla szczecińskiej młodzieży, których celem była promocja wodnego Szczecina, pokazanie i odkrycie innego miasta przez młodych mieszkańców.. Pomimo ulewnego deszczu i z każdą minutą słabnącej nadziei czy ktoś przyjdzie, młodzież jak zwykle stanęła na wysokości zadania i .....zresztą zobaczcie sami...

 

Number of images in category: 22
Category Viewed: 4789x
2014 - Rejs z ZUTem na Pogorii

Szczecińska Szkoła pod Żaglami wraz z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym zorganizowała rejs dla studentów ZUT na żaglowcu Pogoria, który odbył się w listopadzie 2014 roku.

W sumie podczas tygodniowego rejsu przepłynęliśmy 347 Mm po wodach morza Liguryjskiego, odwiedzając przy tym następujące porty: Genua, Calvi, L'Ile Rousse, Portoferraio, Porto Venere, Loano. Żaglowcem dowodził nasz kapitan Wojciech Maleika, a w rejsie wzięło udział także kilkoro naszych członków.

Pogoda była w kratkę, ale bohatersko wykąpaliśmy się w morzu, postawiliśmy wszystkie żagle, jak zaświeciło mocniej słońce paradowaliśmy w krótkim rękawku a w trakcie żeglugi eksplorowaliśmy nowe zakamarki w których Pogoria jeszcze nigdy nie była.

Rejs zakończył sukcesem, co w rozumieniu kapitana oznacza, że nikt się nie utopił i wszyscy chcą popłynąć za rok. Już dziś zapraszamy...

 

Number of images in category: 37
Category Viewed: 5033x
2013 - Nieznane oblicza Szczecina

Tym razem z grupą najmłodszych żeglarzy wybraliśmy się podglądać nasze miasto od strony wody. Jak wygląda? Zobaczcie sami.

 

 

 

Number of images in category: 92
Category Viewed: 10074x
2013 - Rejs SSPŻ na żaglowcu Kapitan Głowacki

W dniach 17 maj – 24 maj 2013 odbył sie kolejny rejs Szczecińskiej Szkoły pod Żaglami na żaglowcu Kapitan Głowacki. Trasa: Szczecin – Kopenhaga – Stralsund – Sassnitz – Świnoujście – Szczecin. W trakcie żeglugi przepłynięto 320 Mm spędzając na morzu 81,5 godziny. Uczestniczyło w nim 18 młodych żeglarzy.

 

Number of images in category: 71
Category Viewed: 7841x
2012 - Rejs SSPŻ nr 2 na jachcie Dar Szczecina

Boski Amsterdam - zobaczcie sami...

 

Number of images in category: 10
Category Viewed: 2708x
2012 - Rejs SSPŻ nr 1 na jachcie Dar Szczecina

Pierwsza załoga już powróciła, jakie wrażenia? Pozytywne... niedługo nieco większa relacja z tego rejsu... a już za kilka dni wyjeżdża druga ekipa na Dar Szczecina... póki co kilka zdjęć...

 

Number of images in category: 11
Category Viewed: 2097x
2012 - Wielkie wodowanie

03.06.2012 roku w Szczecinie mieszkańcy zbudowali i zwodowali 2513 łódek. Większość z nich to proste monotypy, ale zdarzały się trimarany oraz żaglowce. Co z tego, że z papieru. To dobry krok by rozpocząć przygodę z żeglarstwem. Dziękujemy mieszkańcom za wspólne wodowanie. Za rok z pewnością pobijemy ten rekord, być może nawet rekord Guinessa.

 

Number of images in category: 37
Category Viewed: 5111x
2010 - Rejs SSPŻ na żaglowcu Kapitan Głowacki

Po raz kolejny na Głowackim i po raz kolejny do Kopenhagi. Dużo żeglowaliśmy, zwiedzaliśmy i przeszliśmy prawdziwy Chrzest Morski. Zobaczcie sami na zdjęciach.

 

Number of images in category: 80
Category Viewed: 7799x
2009 - Rejs SSPŻ na żaglowcu Kapitan Głowacki

W 2009 roku rejs odbył się na trasie Trzebież - Amsterdam.... hmmm.... boski Amsterdam.....właściwie czerwony... ;)
Załoga była tak zafascynowana żeglugą i portami, że na napisanie historii z rejsu już nie wystarczyło czasu, ale jest za to ponad setka zdjęć.

 

Number of images in category: 131
Category Viewed: 12551x
2008 - Rejs SSPŻ na żaglowcu Kapitan Głowacki

W 2008 roku rejs odbył się na trasie Szczecin - Szczecin, ale oczywiście po drodze były piękne porty...
Oprócz wspomnień zostało trochę zdjęć, a że obraz wart tysiąca słów zamieszczamy kilkadziesiąt fotek...

 

Number of images in category: 52
Category Viewed: 7893x
 
Powered by Phoca Gallery

Polecamy

ttsr2017Szczecin 240px


Przekaż 1 procent podatku


  Portal rejsuj pl

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online

Nasi Partnerzy

centrum zeglarskie            wesailors.com          wassyl360

Początek strony